Πλούσιο θέαμα και φέτος στο τουρνουά Beach Volley Ελαιώνα

Με την κατηγορία των γυναικών ολοκληρώθηκε το Σάββατο το 19ο τουρνουά Beach Volley Ελαιώνα. Μέσα από όλες τις δυσκολίες και τα μέτρα προστασίας οι διοργανωτές κατάφεραν να φέρουν εις πέρας μια αποστολή με πολλά εμπόδια. Σχεδόν 100 αγώνες πραγματοποιήθηκαν σε όλες τις κατηγορίες – πάντα τηρώντας αυστηρά τα πρωτόκολλα διεξαγωγής και χωρίς φιλάθλους εντός γηπέδου – και αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές/τριες που πήραν μέρος.

Συναρπαστική ήταν η εξέλιξη στην κατηγορία των ανδρών (όπου είχαμε τις πιο πολλές συμμετοχές) στο πρώτο τριήμερο του τουρνουά που ήταν γεμάτο δράση και θέαμα, με αγώνες από τις 9 το πρωί μέχρι τις 10 το βράδυ.

Πρωταθλητές αναδείχθηκαν οι Μάρκου / Λαμπρόπουλος αφού επικράτησαν στον τελικό των Φούκη /Λαζανά με 2-0 σετ. Την τρίτη θέση κατέλαβαν οι ομάδες Παπασταθόπουλος / Παπαναγιώτου και Οικονομόπουλος /Κατσιβέλης – Πετρόπουλος.

Το τουρνουά ξεκίνησε στις 31 Ιουλίου και ολοκληρώθηκε στις 8 Αυγούστου.

Οι διοργανωτές ευχαριστούν θερμά όλους τους χορηγούς και τους αθλητές/τριες για τη συμμετοχή τους….