ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Έκλεισαν νικηφόρα τους εντός έδρας αγώνες της σεζόν οι “Λύκαινες” (1-0)

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΑΝ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ

Ενώ όλα έδειχναν ότι οι “Λύκαινες” Αιγιάλειας θα παραχωρούσαν το τέταρτο σερί 0-0 στο φετινό πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής, η κεντρική αμυντικός της ομάδας Ελένη Παπαδοπούλου με ένα ασύλληπτο σουτ στις καθυστερήσεις του αγώνα έστειλε την μπάλα πρώτα στο κάθετο δοκάρι και μετά να αναπαυθεί στα δίχτυα της εστίας του Αγ. Γεωργίου Κορίνθου ξεσηκώνοντας τις γεμάτες, για άλλη μια φορά, κερκίδες του γηπέδου Πλαστήρα.

Η νίκη με 1-0 ήταν δίκαιη με βάση την εικόνα του αγώνα καθώς, ειδικά στο 1ο ημίχρονο, είχαν τον πλήρη έλεγχο χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες ενώ και στο δεύτερο ημίχρονο, ένα δοκάρι και μια ακόμη ευκαιρία στέρησαν τη δυνατότητα για πιο άνετη επικράτηση στο τελευταίο εντός έδρας ματς για φέτος. Και τα τρία ματς που απομένουν για να ολοκληρωθεί το πρωτάθλημα είναι εκτός έδρας για τις “λύκαινες”.

Εντυπωσιακό στατιστικό το γεγονός, ότι η εστία της αιγιώτικης ομάδας δεν παραβιάστηκε ούτε μια φορά στα φετινά εντός έδρας παιχνίδια της!

“Πόσα ευχαριστούμε να πούμε στον κόσμο που δε σταμάτησε να μας παροτρύνει, νοιώθουμε ότι σιγά-σιγά, αγώνα με τον αγώνα, αποκτούμε το δικό μας κοινό, νοιώθουμε την ενέργειά σας να μας ωθεί να δώσουμε τον καλύτερό μας εαυτό”, τονίζει σε ανάρτηση στην επίσημη σελίδα των Λύκων Αιγιάλειας η διοίκηση του συλλόγου.