Δέχτηκε μπουκάλι ο διαιτητής

ΣΕ ΤΡΙΩΡΗ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΡΓΥΡΑ – ΚΡΙΝΟ 1-4

Το μπουκάλι που έπεσε από την κερκίδα των Προσφυγικών στον Αιγιώτη διαιτητή της συνάντησης Γιώργο Παπαδόπουλο, στάθηκε η αιτία της διακοπής του αγώνα για την παραμονή στην κατηγορία ανάμεσα στην Αργυρά και τον Κρίνο στο 20΄.

Ο Παπαδόπουλος δεν δέχτηκε να συνεχιστεί το παιχνίδι ακόμα και με την εκκένωση του γηπέδου, παρά μόνο με την παρουσία ισχυρής Αστυνομικής δύναμης.

Έτσι έγινε και το παιχνίδι ξεκίνησε ύστερα από καθυστέρηση 1.5 ώρας και ενώ το σκορ είχε ήδη διαμορφωθεί σε 1-1.

Ο Καψής είχε ανοίξει το σκορ για την Αργυρά στο 2΄ και ο Κόλλιας έφερε το παιχνίδι στα ίσα 1-1 στο 14΄.

Η συνέχεια ανήκε στην ομάδα του Κρίνου, που παρουσιάστηκε ανεπηρέαστη από τα γεγονότα που προηγήθηκαν. Πήρε το προβάδισμα στο σκορ 2-1 με τον Κοντοσώρο στο 30΄.

Ακολούθησε το 3-1 και το 4-1 με δυο γκολ του Σοφιανού στο 70΄ και 73΄, αν και η ομάδα του Κρίνου είχε μείνει με παίκτη λιγότερο από το 57΄, όταν αποβλήθηκε ο Μαχαίρας.

Στις καθυστερήσεις την κόκκινη κάρτα αντίκρυσε και ο Ρότας από την Αργυρά. Ο Κρίνος μετά από αυτή τη σημαντική νίκη παρέμεινε στην Β΄ κατηγορία, αντίθετα με την Αργυρά που υποβιβάστηκε στην Γ΄ κατηγορία και θα αγωνίζεται στον όμιλο Αιγίου.

Στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου, φίλαθλος έχασε τις αισθήσεις του, επανήλθε και διακομίστηκε στο νοσοκομείο!