MOTOCROSS: Ξεχώρισαν και στην Κέρκυρα οι αθλητές της Π.Α.ΛΕ.ΜΟΤ. με μετάλλια και καλές επιδόσεις

ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ 2024 ΓΙΑ ΤΟ ΠAΝEΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Στην Κέρκυρα ξεκίνησε για το 2024 το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Motocross, με 133 συμμετοχές, καλό καιρό και έντονο συναγωνισμό σε όλες τις κατηγορίες. Οι αθλητές πρόσφεραν πλούσιο θέαμα στους πολυάριθμους θεατές που παρακολούθησαν τον αγώνα. Οι αθλητές της Π.Α.ΛΕ.ΜΟΤ. για άλλη μια φορά έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους βελτιώνοντας τις προσωπικές τους επιδόσεις, κατακτώντας νίκες και βάθρα.

Πιο αναλυτικά:

ΜΧ65: Ο Δημήτρης Φωτόπουλος Junior (911 YAMAHA), τρίτη γενιά Μοτοκρόσερ, κατέκτησε δυο πειστικές νίκες και φυσικά τον αγώνα της μικρής κατηγορίας ανεβαίνοντας στην κορυφή του βάθρου
Ο Κωνσταντίνος Αγγελόπουλος (512 YAMAHA) με μια 10η θέση στο πρώτο σκέλος και 13η στο δεύτερο κατέκτησε την 12η στον αγώνα.

ΜΧ85: Ο Σταματίου Γιάννης (102 YAMAHA) δυο 8ες θέσεις στα σκέλη, 8ος στον αγώνα.
Ο Λινάρδος Λάμπης (126 YAMAHA) μια 12η και μια 10η στα σκέλη, 11ος στον αγώνα
Η Δριχούτη Λαμπρινή (223 GAS GAS) 11η στο πρώτο σκέλος, 13η στο δεύτερο, 12η στον αγώνα

ΜΧ2: Ο Φωτάκης Σωτήρης (307 ΚΤΜ ) στην πρώτη του συμμετοχή με τετράχρονο μηχανάκι κατέκτησε μια 3η και μια 4η στα σκέλη και ήταν 4ος στον αγώνα.
Ο Ασημακόπουλος Ζώης (57 GAS GAS) 15ος και 16ος στα σκέλη, 16ος στον αγώνα.
Ο Καραγιάννης Ηλίας (74 FANTIC) τερμάτισε στο πρώτο σκέλος 20ος, στο δεύτερο δεν κατάφερε να τερματίσει και κατετάγη 22ος στον αγώνα.
Ο Τσεκούρας Δημήτρης (171 YAMAHA) ήταν 22ος στο πρώτο και 21ος στο δεύτερο σκέλος

MX SENIOR: Ο Δημήτρης Φωτόπουλος Grandfather (911 KAWASAKI) μετά από εντατική προπόνηση όλο τον χειμώνα κατετάγη 9ος και 11ος στα σκέλη και 10ος στον αγώνα
Ο Βαγενάς Σωτήρης (450 YAMAHA) στο πρώτο σκέλος δεν εκκίνησε λόγω μηχανικής βλάβης, στο δεύτερο ήταν 8ος και 15ος στον αγώνα.
Ο επόμενος αγώνας θα γίνει το διήμερο 20-21 Απριλίου στα Τρίκαλα.