ΒΟΛΕΪ: ΑΟ ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ: Ήττα με 3-1σετ στη Νέα Ερυθραία

ΥΠΟΧΩΡΗΣΕ ΣΤΗΝ 4Η ΘΕΣΗ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΗΤΤΕΣ

Την δεύτερη συνεχόμενη ήττα του υπέστη ο ΑΟ Αιγιαλέων, αυτή τη φορά στη Ν. Ερυθραία από τον Πανερυθραϊκό με 3-1 σετ και πλέον χρειάζεται μεγάλη προσοχή στη συνέχεια των πλέι άουτ για να μη μπλέξει σε περιπέτειες με το μπαράζ παραμονής.

Ο Πανιώνιος τώρα είναι η ομάδα που υποβιβάζεται απευθείας στην Α2, αλλά ελπίζει ακόμη να περάσει την Κομοτηνή αν την κερδίσει με 3-0 στη Ν. Σμύρνη.
Η δεύτερη ομάδα που θα πέσει θα είναι η χαμένη του μπαράζ ανάμεσα στον 4ο και τον 5ο της βαθμολογίας. Για να έχει το… κεφάλι του ήσυχο ο ΑΟ Αιγιαλέων θα πρέπει να τερματίσει τουλάχιστον τρίτος.

Στο προχθεσινό ματς πήρε το πρώτο σετ με 25-23 αλλά δεν είχε ανάλογη συνέχεια. Ο Πανερυθραϊκός αντέδρασε και πήρε μάλιστα με άνεση τα άλλα τρία φτάνοντας στη νίκη (25-18, 25-15, 25-14).

ΑΣ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Γιάννης Λάιος): Μαμαλής, Κρέτσης, Μήττας, Τασάκος, Τσικάτος, Κολτσιάκης / Πλεμμένος (λ), Φώλιας (λ), Ζαρωτιάδης.

ΑΟ ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ (Παναγιώτης Παπαδόπουλος): Λουπ, Σαλαβασίδης, Μαυραγάνης, Δημησιάνος, Βασιλάκος, Βλαχοστάθης / Σύρος (λ), Καραγεώργος (λ), Νανόπουλος, Παπασταθόπουλος, Σωκράτους, Μούρτζης.

Pre League Ανδρών – Δ’ Όμιλος – 6η αγωνιστική

Σάββατο 26 Φεβρουαρίου 2022
n Τ9 Κατερίνης 18.00: ΣΦΚ Πιερικός – ΓΣ Πανιώνιος 3-0
Διαιτητές: Πορτοκαλίδης, Δαλκιράνης, Γραμματεία: Ντόβα, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης.
n «Στ. Καλαϊτζής» 19.30: ΑΣ Πανερυθραϊκός – ΑΟ Αιγιαλέων 3-1
Διαιτητές: Μάλφας, Κυργιαλάνη, Γραμματεία: Κρανιά, Παρατηρητής: Καπάνταης.

Κυριακή 27 Φεβρουαρίου 2022
n Μίκρα 15.30: ΑΣ Άρης – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-0
Διαιτητές: Τοσουνίδης, Κουκουμάκας, Γραμματεία: Σιδηρά, Παρατηρητής: Μιχελινάκης.