Με επιτυχία το «4ο Elaionas 3×3 Basketball tournament 2023»

Στην ιστορία πέρασε το «4ο Elaionas 3×3 Basketball tournament 2023», μία πραγματική γιορτή του μπάσκετ που παρακολούθησε πλήθος κόσμου στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ελαιώνα.
Το επίπεδο των αγώνων ήταν υψηλό ενώ φέτος πραγματοποιήθηκε για πρώτη φορά και τουρνουά για παιδιά 9-12 και 13-15 ετών στις 4-6 Αυγούστου. Η κατηγορία 16 ετών και άνω διεξήχθη το τριήμερο 11-13 Αυγούστου και όλοι οι τελικοί των τουρνουά την Κυριακή 13 Αυγούστου.

Νικήτρια ομάδα του τουρνουά ήταν οι «The Hunters» που επικράτησαν στον τελικό των «Herocks» ενώ στην τρίτη θέση κατατάχθηκαν «Ο Σάκης και οι παίδαροι». Στο διαγωνισμό τριπόντων ο Θοδωρής Ξυλιάς με 8/10 εύστοχες προσπάθειες ήταν ο νικητής, δείχνοντας ότι η τέχνη του σουτ δεν ξεχνιέται.