ΒΟΛΛΕΫ: “Διπλό” στον Βύρωνα ο Α.Ο. Αιγιαλέων (0-3)

Μία ακόμη σημαντική νίκη πέτυχε το Σάββατο 25/1 ο Α.Ο. Αιγιαλέων, αυτή τη φορά εκτός έδρας επί των Νέων Βύρωνα με 3-0 σετ και “πατάει” γερά στην 4η θέση της βαθμολογίας στον 2ο όμιλο της Α2 βόλευ των Ανδρών.

Μάλιστα, μετά της ήττες του Πανερυθραϊκού και της Καλαμάτας διεκδικεί με αξιώσεις ακόμη και τη δεύτερη θέση αφού απέχει μόλις δύο βαθμούς από την ομάδα της Ν. Ερυθραίας. Η ομάδα του Αιγίου δυσκολεύτηκε μόνο στο 2ο σετ από τους γηπεδούχους, αλλά από τη στιγμή που το πήρε με 27-25 η συνέχεια ήταν πιο εύκολη και έφτασε δίκαια στην τελική επικράτηση.

Στην Πάτρα η Ολυμπιάδα έκανε τη μίνι έκπληξη και με τη νίκη της επί της Καλαμάτας ΄80 με 3-2 σετ ελπίζει πλέον βάσιμα στη σωτηρία.

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής

• ΔΑΣ Δραπετσώνας – ΓΕ Ηρακλείου 0-3 (15-25, 15-25, 21-25), Διαιτητές: Πικραμένος, Βλάχος.
  • ΑΕΠ Ολυμπιάς – ΑΟ Καλαμάτα 80 3-2 (22-25, 16-25, 25-20, 25-22, 15-09), Διαιτητές: Γεράνιος, Σπυρόπουλος.
  • ΑΟ Νέοι Βύρωνος – ΑΟ Αιγιαλέων 0-3 (20-25, 25-27, 20-25), Διαιτητές: Οικονόμου Β., Παπαχατζής.
  • ΑΣ Κέρκης – ΑΕ Αρμενίων 3-1 (19-25, 25-14, 25-22, 26-24), Διαιτητές: Μιχαήλογλου, Καραδημητρίου.
  • ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΣ Πανερυθραϊκός 3-0 (25-09, 26-24, 25-13), Διαιτητές: Φραγκάκης, Μαρκάτης.

• 11 ΑΟ Νέοι Βύρωνος 4
  • *Η Ροδίων Άθλησις αποχώρησε από το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας ανδρών και δεν υπολογίζεται στην βαθμολογία.
  • *Ο Α.Σ. Κέρκης μηδενίστηκε στην αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής με αντίπαλο την Α.Ε.Π. Ολυμπιάς.